Videó

Újdonságaink

Keresés a honlapon:

Partnereink:

KUK (kuk.hu)

Magvető (kiadok.lira.hu)

DOSZ (www.dosz.hu)

Tornai Gyulától Moholy-Nagy Lászlóig: külföldi aukciósházak aktuális kínálatából (Emőd Péter)

Itthon már túl vagyunk a nagy őszi árverések többségén, a téliekre pedig még várni kell – nézzünk addig is körül a külföldi házak kínálatában!

A választék ezúttal XIX. századi mesterek munkáiból és fotókból a legerősebb. Előbbiekre a bécsi Dorotheum október 24-i XIX. századi árverésének anyagában bukkantunk. Először ifj. Markó Károly 1873-ban született olajképe kerül kalapács alá egy osztrák magángyűjteményből 25-35 ezer eurós taksával. Ifj. Markó után rögtön Borsos József következik: Leány virágokkal című 1856-os festménye, ami aukción utoljára 1934-ben bukkant fel Budapesten, ugyancsak osztrák magángyűjteményből jön és 20-25 ezer eurót várnak érte.

Tovább az artportal.hu cikkére >>>

Standovár Ágota (1961) költő, prózaíró, szerkesztő, kulturális rendezvényszervező, a Veranda Művészeti Csoport alapító tagja

A Holdkatlan Szépirodalmi és Művészeti Folyóirat felelős szerkesztője.

Ez a Mű a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően felhasználható.