Videó

A Magyar Hang videója




Keresés a honlapon:


Fém cigarettatárca fogta fel a pisztolygolyót a festőbűvész szíve előtt (Ch. Gáll András)


Tóthlacaa magyar képzőművészeti szcéna különleges alakja. Fotó: Ch. Gáll András / Index

Tóthlaca – polgári nevén Tóth László, de ezt már néhai édesapja lestoppolta – a magyar képzőművészeti szcéna különleges alakja. Két műfajban, a festészetben és a bűvészetben világklasszis, a harmadikban, a marketingben és az önmenedzselésben már kevésbé. Talán ezért sem kelnek el milliós árfekvésben a festményei az aukciókon, pedig... De ez egy más történet. Ami a lényeg: pénteken megnyílt Tóthlaca kiállítása a Stefánia Palotában. Ami egyben emlékkiállítás is, hiszen a festőbűvész édesapja, Tóth László és édesanyja, Garabuczy Ágnes képeit is megcsodálhatjuk.

„Nem ez az első kiállításom, szép is lenne, ha már majdnem 70 évesen most lépnék ki a közönség elé – mondta az Indexnek Tóthlaca a Stefánia Palotában, az emlékkiállítás megnyitóján. – Viszont a szüleimmel együtt, akik sajnos már nem élnek, most jelentkezem először közös kiállításon. A mostani tárlat kurátorával, Kiss Józseffel a lakásomon kiválogattunk háromszor kilenc képet a szüleim és a saját festményeim közül, és ezt a huszonhét alkotást hoztuk el ide a Stefánia Palotába.” 

Tovább az index.hu cikkére >>>

  
  

Megjelent: 2026-04-23 06:00:00

 


Ez a Mű a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően felhasználható.