Videó

A Magyar Hang videója




Keresés a honlapon:


Szabó T. Anna megrázó sorokkal búcsúzik Nádasdy Ádámtól (Dzsubák Tamás)


Szabó T. Anna 2025. október 11-én. (Fotó: Mult Roland / Index)

„Ha most rá gondolok, nem a könyveit vagy a verseit látom, hanem azt a húsz percet idézem fel a fájdalmon is átfénylő örömmel és szeretettel, amikor, talán két éve, az én autómmal vittem át az Ördögkatlan fesztiválról a szálláshelyünkre” – írja Szabó T. Anna költő abban a levélben, amellyel a 79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádámtól búcsúzik az Indexen.

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító és esszéista, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusa. A modern magyar nyelvészet iskolateremtő alakja, Dante Isteni színjátékának és Shakespeare drámáinak újító fordítója, a nyelv és a szabadság fáradhatatlan hirdetője 79 éves volt.

Tovább az index.hu cikkére >>>

  
  

Megjelent: 2026-04-01 06:00:00

 


Ez a Mű a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően felhasználható.