VideóAz MNMKK - Petőfi Irodalmi Múzeum csatorna videója Keresés a honlapon: |
Vers
Ugrás erre az oldalra: Következő oldal | Utolsó oldal
még mindig
nincs mentségem arra hogy még mindig élek én is ludas vagyok benne ezt elismerem de már bánom
a csörgő-patak nyirkos völgyében
nem tettem semmi különöset. nem én inspiráltam Chon Benditet. Guevara gyűretlen álmú arca beléborostásodott a halálba, nélkülem is. s régebben is lángra nem én gyúltam: érintettlen rőzsenyaláb a múltam.
égve hagyta bennem valaki az éjszakát
Kalüpszó kertje is lehetne még talán lejtőn, sziklás kertben szomorú cédrus áll vele hallgathatom az eresz csepegését napjaim számláló
tűnő tücsökzenét
tegnap óta áll a vödörben az agyag. a teteje bőrösödik, alatta még képlékeny. a sebtapasz széle felvált a mutatóujjamon. a hangfalakból metálzene szól. az ablaküveg remeg a fémkeretben.
a víz az ujjak között túl gyorsan sárrá válik, beszivárog a tapasz alá. a masszát a korong közepére csapom. először le kell fogni, aztán a forgás beáll. a csukló tart, a váll merevedik. a felszín hideg, a vágás helye lassan lüktetni kezd. beleszól a mozdulatba.
lehet hogy már feladtam vajon megkapom-e azt a magamnak címzett üdvözlőlapot boldog csütörtököt Sanyikám! amelytől – mikor elolvastam a meglepetésből kifolyólag – könnyekre fakadok?
minden dolog természete az én egymagamban
Erósz haldoklik. És ti nem tértek észhez. "Tojáséj" csészében melegítitek a Maresi ondót a reggeli négerhez. Arcotok dél-közép térfelén, éhes pinaként buggyan ketté a szátok. Undorodik tőletek az élet mint porba mondott csulától a nektárfüggő lepke Szégyell benneteket az anyátok! Olvasója szemein finoman surran körbe-körbe a rátok költött átok. Olyan kék. Megnyugtató. Nem mertek vérezni!
pécsudvard községban az a népi szokás hogy disznótoros vacsorák alkalmából a falu legényei álruhát öltenek és ilyen farsangi maskarában végigjárják ismerőseiket
ennek a falusi jószokásnak áldozott kutivácz györgy fiatal gazda három társával
Milyen furcsa ez a nyár, valaki valamit mindig vár Nem vihart, nem ünnepet, csak emberibb, méltóbb életet.
A hús-körhinta forog,
Hétfőn történt, amikor nem szoktak Dolgok születni. Megragasztottam a Bibliám Hátlapját piros szigetelőszalaggal, Mert már majdnem leesett. De így annyira kifeszült, hogy többé Nem tudtam becsukni. A párnám alá Tettem éjszakára, nyitott alakban. Így azóta se lehet bezárni ezt a könyvet. Örökre kinyílt. És ontja az igéket. „Só-magom Nem hintem kendő-völgybe, gyász-darócba.” Engem is „befogad a vízgyöngy- Sión.” „A búzaszem- zsinagóga.” Befogad az embert teremtő madárvilág. Az ornitológia könyvsziget. Benne lepréselt lepkék, kolibri-szárnyak. Sirálytoll, bíbic-hang. Sztaniolba csomagolt Katamarán, füveken kövér vízcseppek, Amit egy bárány lelegel.
Álmomban úgy öleltelek, ahogy messzeségét szorítja magához az ég. Felhő bánatok gyűltek bennem, legelték kék füvét a napos végtelennek. A bájtól gyapjasak voltak. A bűntől feketék. Villám szikrázta körbe őket. Fehér aranya a szőrvégek milliárdjain kisült akár a kéj. "Szeretlek te állat" – súgtam a zaj utáni csöndben – "Nyilván." – vissza súgtál – "Hiszen ellenemre élsz." '
1.
Tanunk a hold
amint egymást
szorosan átölelve
hempergőzünk
a csillogó szikár hóban
lefelé a domboldalon.
képeink idővel maguktól éveken át ugyanabban
Új táblák
Új táblák villognak. Bazi nagyok. A felirat rajtuk tisztán kivehető: LE AZ ÉRTELEMMEL!!
Nekem az ősz a római parton szökött be Mi lesz ha majd újra találkozunk
Győrffy Ákos ötven éves. Válogatott versei jelentek meg "A névtelen világ" címmel. Az emberélet útjának – ma már – közel a felén /remélem/. A kötet az 1996-2026 közötti versekből, megjelent kötetekből válogat. A Magvető Café meghitt falai között elhangzott néhány vers, reprezentálni próbálva az eltelt időszakot. Csak kristálytiszta felvillanásokat adhatott ebből az ouvreból. A moderátor is igyekezett, derekasan kérdezett. Ákos rövid válaszaiból mélyre nem hatoltunk, nem is hatolhattunk.
mit nem?
Ugrás erre az oldalra: Következő oldal | Utolsó oldal
|