Videó

Az Irodalmi Jelen / Csornyij Dávid videója




Keresés a honlapon:


Ugrás erre az oldalra: Következő oldal | Utolsó oldal

Fűkő Béla: Űrodüsszeia

 

Ezen a héten Fűkő Béla szobraiból mutatunk be válogatást. 

 

Tovább Fűkő Béla Galériájába >>>

 

Füzi István: Nyár lesz tehát, tündöklő és meleg

 

Ezen a héten Keserü Ilona és Kun Fruzsina közös kiállításának enteriőr-fotóiból mutatunk be válogatást. A kiállításnak a Múzeum Galéria adott otthont 2024. augusztusában. A fotókat Füzi István, a JPM fotósa készítette. 

 

Tovább Füzi István Galériájába >>>

 

Könyv István János: Ötödik pecsét

 

Ezen a héten Könyv István János grafikáiból, tusrajzaiból, szitanyomataiból mutatunk be válogatást (második rész). 

 

Tovább Könyv István János Galériájába >>>

 

Könyv István János: Bábel tornya

 

 

Ezen a héten Könyv István János grafikusművész munkáiból mutatunk be válogatást. 

 

Tovább Könyv István János Galériájába >>>

 

Knyihár Amarilla: Összegzés, 2002. 

 Ezen a héten Knyihár Amarilla fetsményeiből mutatunk be válogatást. A szerző az alábbi gondolatokkal ajánlja munkáit olvasóink figyelmébe: 

"Munkáim központi témája az átlátszó sík és a tükröződő felületek által megtöbbszöröződő látvány térbeli viszonyai és ezzel összhangban a kép síkja és a kép tere közötti differencia és egységének megteremtése áll. A képsíkot transzparens képsíkként értelmezem, mindezt a „gondolati tér”,  „kibővített tér” megalkotása érdekében. A transzparenciát és a tükröződéseket két tér elválasztó, vagy összekötő elemként alkalmazom. Festményeim a látható és a nem látható, a valóság és az illúzió, a realitás, és az irrealitás, az ösztön és az értelem fogalmi ellentétpárjainak vizuális megfogalmazásai, kettősségük és ambivalenciájuk, összeegyeztetései. Kettős a legtöbb emberi és természeti dolog, de ezeket nem elemeire szétbontva, hanem összegezve, egységként értelmezem, illetve viszonyítom."

Tovább Knyihár Amarilla Galériájába  >>>

 

Rudolf Csilla: Szociofotók 1.

Ezen a héten Rudolf Csilla szociofotóiból mutatunk be válogatást. A képeket a szerző saját gondolataival ajánljuk olvasóink figyelmébe.

 

 

Gergely Ferdinánd: Tűz és víz

 

A művész az alábbi gondolatokkal mutatkozik be: 

"A nevem Gergely Ferdinánd. Már kisgyerek korom óta szeretek rajzolni, festeni és gitározni. Először építésznek tanultam majd később elvégeztem a kőszobrász-díszítőszobrász iskolát. Sokáig ebben dolgoztam és közben több zenekarban is voltam zeneszerző és szólógitáros. A fotózás még friss dolog az életemben, de egyre jobban kezdem megszeretni. Szerencsére jó mesterre találtam Eifert János fotóművész személyében, aki igen inspirálólag hat rám."

 

Tovább Gergely Ferdinánd Galériájába >>>

 


Nádasdy Ádám (Fotó: Székelyhidi Zsolt)

Lapszámunkba ismét Székelyhidi Zsolt íróportréiból válogattunk.

Tovább a Galériába >>>

 

Vata Enikő: Barlangrajz, nemez

 

Ezen a héten Vata Enikő textilművész munkáiból mutatunk be válogatást. 

 

Tovább Vata Enikő Galériájába >>>

 

Mo Schreck: Kitekintés 1. 

 

Ezen a héten Mo Schreck Kínában készült fotóiból mutatunk be válogatást. 

 

Tovább Mo Schreck Galériájába >>>

 

Mácsai Ferenc: Határtalan korlátaim 5. 

 

Ezen a héten Mácsai Ferenc fotóművész alkotásaiból mutatunk be válogatást. 

A szerző a következő gondolatokkal ajánlja munkáit olvasóink figyelmébe: 

"1976 -ban vettem az első fényképezőgépem. Eleinte csak a fotózás technikája érdekelt, később azonban egyre inkább tudatosult bennem, hogy a fényképekkel hangulatokat, gondolatokat is kifejezhetek. A digitális technológia terjedésével teljesen átalakult számomra a fotografálás folyamata. Ma már másféle szemmel, más megközelítésben dolgozom. Elsősorban motívumokat fényképezek, amiket később az eredeti közegükből kiragadva használok fel. A digitális képalkotó szoftvereket és a mesterséges intelligencia adta lehetőségeket kihasználva ezeket a lecsupaszított részleteket saját képi gondolkodásmódomat, - látásmódomat - kifejező montázsok készítésére használom. Ezzel az alkotási folyamattal törekszem minimalista látásmódom csiszolni."

 

Tovább Mácsai Ferenc Galériájába >>>

 

Schreck Mo: Hongkong, Szint-tek 2. 

 

Ezen a héten Schreck Mo kínai és Hongkong-i fotóiból mutatunk be újabb válogatást. 

 

Tovább Schreck Mo Galériájába >>>

 

Mo Schreck: Piac, Hongkong

 

Ezen a héten Mo Schreck kínai és hongkongi fotóiból mutatunk be válogatást. 

 

Tovább Mo Screck Galériájába >>>

 

Schreck Mo: Elbújva - Hongkong, 2006. 

 

A következő hetekben Schreck Mo fotóművész életének, fotóművészi tevékenységének egyes korszakaiból mutatunk be fotókat. Ezúttal a 2006-2019 közötti időszakban (Kína, Hongkong) készült képeiből láthatnak válogatást. 

 

 

 

 

Tovább Schreck Mo Galériájába >>>

 

 

 

Kiltau Kinga: Retro VI. 

 

Ezen a héten Kiltau Kinga ötvös- és festőművész képeiből mutatunk be válogatást. A szerző ezekkel a szavakkal ajánlja figyelmünkbe munkáit: 

 

"Soha nem gondoltam volna, hogy tanár leszek…De… A tanítás olyan, mint a színkeverés…. a festészet… a diákok, a színek –az iskola, a paletta… a kimeneteli végső szín ereje, tüzessége vagy finom árnyalata rajtunk múlik. Érdekes dolog a pedagógus és a tanuló esete…Hiszen mindkét fél csak annyit tehet, hogy magában bízik, miközben a másikra figyel… Mert elvileg szükségünk van a másikra, de gyakorlatilag csak azon múlik minden, hogy ki mennyire hisz magában. Olyan ez, mint a párkapcsolat. A téma örök vagy az örök téma? A nő. Nő fest nőről, önmagáról. Az asszonylétről, örömről, titokról, fájdalomról, vívódásról. Az íves, hullámzó formák, körök, sejtek mind a női lét attribútumai. A lágy, sokszor lazúros, transzparens felületeken a rés, a szakítás, a hasadék teremt feszültséget vagy nyugalmat, kiegyensúlyozottságot. A rétegek egymásra vagy egymásba épülése alapjelenség a munkákon. Rés, amin keresztül innen oda juthatunk, és onnan ide, amin keresztül Shakespeare szerelmes hősei a Szentivánéji álomban suttognak… Ezek a munkák, mint egy képeskönyv, mint egy napló, az érzelemvilágnak színes kottafüzetei, és egyben tükrök, az önmegismerés tükrei."

 

 

Tovább Kiltau Kinga Galériájába >>>

 

 

 

Szentgróti Dávid: Inicio 

 

Ezen a héten Szentgróti Dávid festőművész képeiből mutatunk be válogatást, a szerző ajánlásával: 

 

"Képeim olyan absztrakt festészeti alkotások, amelyek a festés aktusát, a kép rétegződését tárják fel. A különböző formai elemek, képalkotási stratégiák kölcsönhatásba kerülnek egymással, felülírják és átszabják egymást. Amit látunk egyszerre meghatározott és folyamatban lévő, alakuló. A takarás, lecsúszás és elmozdulás fókuszkeresésre sarkallja a nézőt. A mozgások széttartók és összezáródók, a képfelület olykor hullámzik, néha pedig geometrikus struktúrákba rendeződik. A vizuális élményeket követve a befogadónak kell az ellentmondó és gyakran elbizonytalanító hatások között a képbe hatolnia." 

 

 

Tovább Szentgróti Dávid Galériájába >>>

 

Böszörményi István: Alexandra 

 

 Böszörményi István  az alábbi sorokkal ajánja olvasóink figyelmébe legújabb képeit:

„Abban a hazában, hol aljas eszméktől indíttatva könyveket fóliáznak. Ahol egy náci némber úgy rúgatja ki a rezsim nagyágyúját a Magyar Nemzeti Múzeum éléről, hogy a lába sem éri a földet. Ahol a csőcselék cenzúrájára társadalmi igény van, ott az öncenzúra: kollaboráció. Nincs más lehetőség, el kell menni a falig. Föl kell tolni a maximumig a megbotránkoztatás potméterét, kikövetelve a megtorlást.

Szeretettel ajánlom figyelmetekbe legújabb "problémás képeimet" a halálról és az életről. 

 

Tovább Böszörményi István Galériájába  >>>

 

 

Major Judit: Négyzetvirág

 

Ezen a héten Major Judit keramikusművész munkáiból mutatunk be válogatást. 

Tovább Major Judit Galériájába >>>

 

 

Papp Ákos: Tél 

 

Ezen a héten Papp Ákos téli hangulatú képeiből mutatunk be válogatást. 

 

Tovább Papp Ákos Galériájába >>>

 

Prell Norbert: Magyarország poszter

 

Szakmai pályafutásomat a 2000-ben kezdtem a Pécsi Művészeti Szakközépiskola diákjaként. A tervezőgrafikus mesterképzésemet a Magyar Képzőművészeti Egyetem tervezőgrafika tanszék hallgatójaként végeztem. (2006-2012)
 
2010-ben az Erazmus ösztöndíj keretein belül, a Hamburgi Egyetem (HAW - Hamburg University of Applied Sciences) Művészeti Karán folytattam külföldön a tanulmányaimat, ahol megismerkedettem Jovica Veljović betűtervező művész jóvoltából a kalligráfiával és betűtervezéssel. A hamburgi tanulmányok hatására a diplomamunkám egy saját - és egyben az első betűtípusom tervezése lett.
Egyetemi éveimet követően javarészt arculatok tervezésével foglalkoztam, ezáltal számos hazai és külföldi ügyfelekkel ismerkedtem meg, valamint több felületen és kiállításon publikálhattam munkáimat. (LogoLounge 9-10-11-12, Page magazin, Magyar Formatervezési Díj, Magyar Logók)

2015 szeptemberétől a Pécsi Tudomány Egyetem Művészeti Kar tervezőgrafika szak mesteroktatójaként dolgozok. Oktatói tevékenységeim mellett fontosnak tartom a folyamatos szakmai aktivitást. Az ezt követő időszaktól tértem vissza a betűtervezéshez, aminek köszönhetően több kiállításon vehettem részt, valamint 2018 és 2019-ben két számomra fontosabb szakmai díjban részesültem. (2018. XXI. Tervezőgrafikai Biennále – „Retronaut” betűtípus, 2019. Magyar Formatervezési Díj – „Kariyon” betűtípus)
 
A betűtervezés számomra a vizuális kommunikáció, az ipari formatervezés és az autonóm művészet közös metszete. Projektem a betűk ezen lokális mivoltának kapcsolatát hivatott kutatni és eredményét vizualizálni.

 

Tovább Prell Norbert Galériájába >>>

 
Ugrás erre az oldalra: Következő oldal | Utolsó oldal