Videó

A Győrplusz TV videója




Keresés a honlapon:


Interthinking: magyar művészek hatása a kortárs generatív művészetre (Ferencz Ágnes Flóra)


Mario Klingemann, Involution #2 és #4, 2024 és André Kertész, Distortion #133 és #137, 1933|Fotó: Egressy Orsolya © Kate Vass Galerie (Kép forrása: artmagazin.hu)

Október 17-én megnyílt az "Interthinking" című kiállítás a Budapest Art Factory-ben, amelyet a svájci székhelyű Kate Vass Galerie szervezett. A tárlat a magyar kulturális örökség és a magyar művészek nemzetközi generatív művészeti színtérre gyakorolt hatását ünnepli.

Az "Interthinking" elnevezés, amely magyarul "együttgondolkodást" jelent, Kepes György által megalkotott fogalomra utal, amely az ember, a technológia, illetve a művészet és a tudomány közötti együttműködést hangsúlyozza. A kiállítás olyan magyar művészek előtt tiszteleg, mint Moholy-Nagy László, Victor Vasarely, Nicolas Schöffer, Kepes György, Vera Molnár, Brassaï és André Kertész, akik a technológia úttörő alkalmazásával új irányokat nyitottak a művészetben, ezzel inspirálva a generatív művészetet és a kortárs alkotókat. Az ő munkásságukat dokumentumfilmeken, valamint műalkotásaikon keresztül ismerhetik meg a látogatók, amelyeket Offenbacher Ferenc, a Kepes Intézet alapítója és igazgatója adott kölcsön a kiállítás számára.

Tovább az artmagazin.hu cikkére >>>

 

  
  

Megjelent: 2024-11-13 06:00:00

 


Ez a Mű a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően felhasználható.