VideóA PécsTV videója Keresés a honlapon: |
GórcsőCsak úgy, helyetted is remegve nézem Beavatás
Bárány kérdő szeme
farkasok foga szorításában
a csend előtt.
– Öt éve már, hogy vendégségbe csupán sírodhoz invitálsz. – Jobb, ha hozzászoksz: itt a vége, s beletörődni idejársz. – Eljöttünk hozzád, körbeállunk, föld-tested szegfűtől szeges. – A kampánycsend örök minálunk. Minden választás végleges. – Be sem fértünk a temetőbe öt éve. Nagy volt a tömeg - – Látni akartak eltűnőbe; mielőtt elfelejtenek.
Nem velem csinálja, nem veled csinálja, csendesen csinálja, hogy senki se lássa. Fátyol mögött tartja, hogyha úgy akarja, mikor mögé nézel nem éred fel ésszel. Beéred a résszel -
Azt mondod, nincs köztünk semmi Mikor épp nincs köztünk semmi Azt hiszem, nem volt véletlen Hogy pont az a kés volt életlen Amivel felvágtad az eredj innét Főzök majd lecsót vagy pestós pennét A kukában végzi, ha nem vagy rám éhes A gyomor se keserű, és te se légy, édes! Minden, ami bennem van, Széttép és összetesz hirtelen. Lüktető életemnek ez adja értékét, Miközben merengek az utca kövén. Hogy ez miért mély?
Amikor virágot vittünk Önnek írok, így felidézi bennem
Ráolvasófüzér
fölöttem nyárfa cserreg menny ólmos szérűje lóg sárpoklos megmerült kárhozatig alvad átkok cikkannak dobrokolást dübögnek ezertemetősült rögig hajad három szálát kötöm vacogó lombokra kötöm vérem három csöppjét vegyítem gyökös televénybe vegyítem feleljenek fennen mikor hétrétbólongó egek alján ónkeseménen sátán kiüget mikor veszett ordascsutakon portyáznak nevemenhítt démonok teszem kalászult keresztbe hajad árva három szálát vérem eves három hullatját rájuktátosom megtartóanyámat
Ramazán volt, reggel, sétáltunk kézenfogva, mezítláb a Hagia Sophia előtti téren át, körülöttünk egy lélek se járt, de inkább: csak a lélek... Nem féltetek? - kérdezik az ostobák. Mióta hazajöttünk, azóta félek, itt sem magamat féltem, Isztambult féltem, hol valaha talán éltem, éltem veled és most újra élek: belülről égnek bennünk már a fények. Miért félnék? Te vagy nekem, van két hazám, örökké tart a reggel és a Ramazán. Ha nem hívnálak aggódnál, hol vagyok? Hallgatóznál a kapunyikorgás utáni csendbe? Tűnődnél, hol vagyok? A bokrot nem lehet Sétáló utca, sétáló magnó
Előtted állok, s nézlek téged. Minden olyan egyedül álló tekintetedben. S mégis a felszín érdekli az elméd. Rögeszméd: a kérdések és válaszok. Téged az érdekel, a csillagok miért fénylenek? Nem pedig az, hogy fénylenek. Magyarázni s behatárolni akarsz mindent valahová, Láncokkal lekötözni mindent, mi feletted áll. Mert nem tudsz önmagadba nézni, Mára már csak te létezel. nekem nem fontos senki Gyerekként, félelem, (2016) Terjedt a harag, akár a penész ma kerestelek itthon az udvaron Easy Rider, Leült az állvány
|