Videó

A PécsTV videója




Keresés a honlapon:


Első oldal | Előző oldal Ugrás erre az oldalra: Következő oldal | Utolsó oldal

Levél

 

tárgyalás nélkül zártak magamba

tényleges életfogytiglan ez

a folyosón jön-megy a képzelet

zörgeti a kulcsokat

ilyenkor azt hiszem

szabadon akar ereszteni

de végül az ablakokon át

csupán a felhőket nézhetem

 

 

Tánc

 

Gyógyító érintésedben feloldódni

a kedvességeddel. Kísérj oda, ahol

megérthetem, mi történik velem.

Isten szerelmes, mert mindent ért

általad, nekem hagy téged, hogy

 

Szeptember

 

Izzik a szeptember,

elégek, elégek.

Libasorban mennek

a szírek, a szírek.

 

Mit istennek hittek,

az szakadt most rájuk.

Semmijük se maradt,

csak a némaságuk.

 

Kódolt üzenet

 

Hallom a suttogást – értem

ha hozzám beszélsz.

Hallom a morajlást a csobogást

a sziszegést  -  a jajgatást

a sírást a zokogást

a csepegést a folyást

a nevetéstől hangos csilingelés dalát

-a muzsikát.. a ritmus dübögését

a ringás suhogását a lépés lüktetését

a futás egyenletes csapódását

az eső a jég kopogását

a villámok dörrenését

a föld szuszogását -  a szellő szavát.

 

Öröm

 

Hová lettél, öröm, kiköltöztél,

semmit se szóltál, nem volt

búcsú, könnyek, csak összébb

szorultak a falak, és rám nehezedtek

a csillagok; azóta folyton alszom,

és nem tudom becsukni a szemem,

 

 Cetli a hűtőn

 

Van az a kor, amikor az ember annak is örül,

hogy ami a száján be, az másnap a fenekén ki,

két mankó kell, hogy kiegyenesedjen a fotelból,

percekig vesz levegőt, hogy kiáltani tudjon:

Anyus, éhes vagyok, hol van a vacsora?”

De nincs válasz, és remegve kibotorkál,

hátha valami történt, a múltkor is elszédült,

csak úgy, magától, egy perce még jól volt.

A hálóban nincs senki, a wc-re is bekopogott,

a konyha is üres, a hűtőn észrevesz egy cetlit,

 

 

Mosoly

 

Tudjuk, hogy miattunk történik
az, ami kettőnknek jár.
Áradunk egymáshoz, csak
magunknak múlunk eggyé.

 

 Открытка Санкт-Петербурга

(Szentpétervári képeslap)

 

lisztet hintett a városra

éjjel valami bolond pék

 

szombat volt akkor is

fehérbe mártotta magát a híd

a síneket kis sárga gép takarította

csillogva feszült felette a vezeték

 

 

tükör előtt

 

szégyenlem

meztelenre

borotvált

arcom

újra

serkennek

a ráncok

kellemetlenül

szúrnak

 

 

 

Megégett lepkék

 

az a rohadt petróleumlámpa lettél az Omega dalból

ami az agyonhallgatott bakeliten szólt

amíg anyu kórházban volt

mikor hazajött elmeséltem, hogy az asztalon táncoltam

azt hitte leitattál és megerőszakoltál

pedig csak boldogok voltunk és felszabadultak

 

Abszencia

 

Sötét peronon az éter magányával
összevegyül és megborzong bennem
valami furcsa hideg
mert még mindig arcodat hazudhatom
a meztelen sóhajom tükrére-  a vonat ablakára
özönvíz rajta fáradt keresésem
Hozzád kiáltok Uram
a szellemvilágom metagalaxisából
mint a hirtelen elvillanó szemaforra
az Alfára az Omegára
és ebben a levegőnyelésben
a sötét robogó cellában
milliószínű- zuhogásban

 

 

cirkuláció

 

kín a kínnal eleven

a gyötrelem

itt marad

meghasad a pillanat

az anyag félreáll a mozdulat

messze jár

elvetemül a gondolat

a nyár szele éget

a szél süvít és elrepül

a medre a folyónak

egyre kiárad

lelkünk rezdülése is

kifolyik

rácsöpög a víz

 

 

Rezonancia, puha hang


Nemcsak a proton ül a mag belsejében.

Húrok és hangszálak. A rezgés, mint permanens zúgás.

Bár fennen hangoztatja a hó, hogy anyagból van.

Minden elmosódó folthatárban van egy új vágy.

 

A Főpapnő

(II. változat)



                         Pókháló-fátylú, fehérlő Hold-hús:

                  kéjre-nyílt kelyhét kitárja, kölyök-kezet húz

                  nyálkás öléhez. Kísértet Nővér megront,

           kígyó szorítása papjává szentel.

                  Virágnak virága,

                  világnak valaga:

                         hasgörcsbe görnyedő, felfúvódott,

                                sintérgyanús Magyarország…

                  Ahol minden ép, egész – hanyatlik.  Testvér-nászból

                  fogan a Megváltó, torz szül tökélyt,

                  téboly tisztul tudássá. Rejtett csak

           a beszűkült számára van.

 

130 szó

hogy nem sikerült a pogácsa

hogy kiszakadt a papírtáska

hogy a taxi sem jön, pedig várunk rá fél órája

ez mind apróság ma

megtanítasz nem jelentőséget tulajdonítani

se jónak se rossznak

mert én egy meglett ember vagyok, ki eddig úgy tudta:

az életet halálra ráadásul kapja*

 

A démon leginkább éjszaka

amikor de főleg éjszaka mert  amúgy ha véletlen

nappal  szembejönne például egy bevásárlóközpontban

valószínűleg nem ismerném fel

vagy összekeverném a sarki zöldségessel

esetleg azzal a  lánnyal

aki legutóbb átadta helyét a villamoson

 

ülj le ide az ágyra

nézlek csendben

felfedezlek újra

maradj mellettem

 

ne siess, ülj le

a fecskék már telelőn

nem pihennek felhők sem

a dombtetőn

 

 

 Innen nézve

Kürti Lászlónak

 

Ha tudnék, mutatnék

irányt. Megannyi bolygó

között a tágulást.

És persze az entrópia.

Az energia? Nem vész

el, gátszakaszt. A

gyermekbe fülig bele-

habarodva, hiszen mi

sütöttük ki.

 

A beteljesületlen lakásra vár
A nosztalgia álmatlanságban szenved
A hiány a kukában keres
Ellehetetlenült véletlent

És minden rendben
Önazonosság és vízesés van a hírekben
Meg néhány trauma katasztrófa
De csak lábjegyzetként és mutatóba

 

Dicsérni őt, ahogy annyiszor. És persze magad.

Általa. Együtt rezgéseitekben újra meg

újra ráérezni horizonton túlmutató

távlatokra. Nagyravágyó program, de úgy tűnik,

teljesíthető. Igaz, egyre fáradságosabb

valami újat mondani — folyvást ugyanarról.

Csigavonalban róva köreid szédülésig,

felismerni, azután megélni mindazt, ami

eltér az előző ciklusokban felismerttől

 
Első oldal | Előző oldal Ugrás erre az oldalra: Következő oldal | Utolsó oldal